[ cz ] [ en ]

Okolí hotelu

- - -
Město Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů, rozkládá se po obou březích řeky Vsetínské Bečvy. V samotném městě a jeho okolí lze navštívit spoustu historických památek, sportovních a kulturních zařízení, které Vám zpříjemní pobyt v našem hotelu.
- - -
Dominantou města Vsetín je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17. století s přilehlým anglickým parkem se vzácnými dřevinami. Dnes v zámku sídlí Muzeum regionu Valašsko a konají se zde významné společenské a kulturní akce. V panské zahradě pod zámkem najdete rybníček s altánem a také vyznačené místo kudy prochází 18. poledník východní délky.
- - -
Ve městě Vsetín se dále nachází evangelický kostel Dolního sboru s věží a evangelický kostel Horního sboru bez věže, farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve stylu pobělohorského baroka, Maštaliska – bývalý panský dvůr a budova Staré radnice. Na Dolním náměstí – hlavním náměstí města Vsetín najdete moderní funkcionalistickou budovu Komerční banky či dům u Rodingerů. Samotné náměstí prošlo velkou rekonstrukcí, je to kulturní zóna s restauracemi, obchody a budovou „Kremlu“ kde je umístěna nová městská knihovna a informační centrum.
- - -
Relaxovat můžete po celý rok v městských lázních s tobogánem, na squashi, bowlingu či spinningu, v zimě je v provozu lyžařský vlek Horní Jasenka a v létě si můžete zahrát minigolf, plážový volejbal nebo si užít na koupališti. Do blízkého i vzdáleného okolí města Vsetín se můžete vydat po několika značených cyklotrasách. Asi nejznámější a nejdelší z nich je cyklostezka Bečva, která prochází přímo kolem hotelu U Stavaře. Cyklostezka Bečva vede od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou a celkem je dlouhá 160 km.
- - -

Z města Vsetín vedou také dobře značené turistické trasy do okolních obcí například Liptál, Hošťálková či Valašská Polanka. Příjemná cesta Vás dovede na vrch Cáb (841 m), kde si můžete odpočinout ve stylové turistické chatě. Ze Vsetína se vydáte po modré turistické trase a na Dušné se napojíte na červenou, která Vás dovede až k chatě, trasa je dlouhá cca 12 km. Náročnější turisté mohou dojít až k vodní nádrži Bystřička, která je vyhlášeným letním střediskem.

- - -

Zajímavou a architektonicky velmi významnou je vyhlídková věž na vrchu Vartovna (651 m) ve Vizovické vrchovině, z jejíž vyhlídkové plošiny je vidět Radhošť, Hostýn, Lysá hora, ale i Malá Fatra a při velmi dobré viditelnosti je výhled až na vrcholky Tater. Na vrch Vartovna se ze Vsetína dostanete po modře značené turistické stezce, která začíná u vsetínského vlakového nádraží, trasa měří cca 10 km. Na vrchu Vartovna se můžete napojit na několik naučných stezek, které tudy prochází – NS Kobzáňův chodník, NS Vartovna nebo NS Chodníček k rozhledně.

- - -
Výlet si můžete udělat také do okolních měst. Ve Valašském Meziříčí lze navštívit zámek Kinských – sídlo regionálního muzea, zámek Žerotínů – kulturní centrum, hvězdárnu, několik kostelů nebo citelně zrekonstruovanou vězeňskou kapli, kde se dnes nachází Galerie Kaple. Na meziříčském náměstí se dochovaly domy s rokokovými, novorenesančními a secesními fasádami, historicky cenný dům U dvanácti apoštolů z roku 1598 a technickou zajímavostí je rozhodně Gobelínová škola, která je dodnes v provozu jako manufaktura. Ve Valašském Meziříčí lze navštívit také kino, divadlo, v létě koupaliště, v zimě krytý bazén nebo zimní stadion. Okrajem města vede cyklostezka Bečva.
- - -
Velmi známé je město Rožnov pod Radhoštěm, a to především díky Valašskému muzeu v přírodě, které je tvořeno třemi rozlehlými areály, kde se můžete vrátit do doby dřevěných dědin a roubených valašských usedlostí. K muzeu patří také secesní ubytovna Maměnka na Pustevnách, která byla postavena podle návrhu světoznámého architekta Dušana Jurkoviče. Nad Valašským muzeem v přírodě byla v roce 2011 postavena dřevěná Jurkovičova rozhledna. Za návštěvu v Rožnově pod Radhoštěm určitě stojí pivní lázně, kde se snaží skloubit prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s dnešními lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy.
- - -

Malebná, díky seriálu Doktor Martin s Miroslavem Donutilem také známá, je obec Velké Karlovice, kde se dochovalo mnoho staveb původní roubené valašské architektury. Lokalita Podťaté je vesnickou památkovou zónou. Velké Karlovice se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskydy, přitažlivé svými přírodními krásami. Ještě dnes tu najdete zachovalé pastviny s menšími stády ovcí, stavení v horách, kde se dosud hospodaří, a zapomenuté památné kříže vyprávějí o starostech a radostech lidí, kteří zde kdysi žili.

- - -
Za návštěvu stojí i město Vizovice, ke kterému neodmyslitelně patří sklenička slivovice a tradiční vizovické pečivo. Národní kulturní památkou ve Vizovicích je hodnotný barokní zámek s cenným parkem. Návštěva zámku a čokoládovny v budově bývalých zámeckých koníren je prý nezapomenutelným zážitkem.
- - -
Nedaleko Vizovic leží městečko Slušovice s legendárním dostihovým areálem. Uvnitř dostihové dráhy pak našlo své místo kvalitní golfové hřiště pro začátečníky. Slušovický areál nabízí využití i pro hipoturistiku a okolí města zve k výletům na koních do překrásné přírody Vizovických a Hostýnských vrchů.
Naše služby
 • Stravování v hotelové restauraci
 • Stylová kavárna
 • Snídaně pro veřejnost
 • Parkování v oplocené části hotelového areálu
 • Možnost parkování autobusu
 • Letní terasa s dětským koutkem
 • Bezbariérový přístup do restaurace i na toaletu
Speciální nabídky
Snídaně v kavárně
Jedete kolem a přemýšlíte o ideálním místě pro neformální setkání u snídaně s přáteli či obchodními partnery? U nás podáváme snídani nejen hotelovým hostům, ale všem, kdo rádi nastartují den dobrým jídlem v příjemném prostředí. Otevřeno máme ve všední dny od 7.00 hodin (o víkendu od 9.00) a posnídat je možné do 10.00 hodin.
1
Pořádání akcí

- - -

 • KONFERENCE A ŠKOLENÍ
 • ZASNOUBENÍ, SVATBY
 • OSLAVY A VÝROČÍ
 • RODINNÁ SETKÁNÍ

Další informace

Kontaktní údaje a mapa
 • 4. května 353, 755 01 Vsetín
 • +420 571 410 236
 • recepce@hotelustavare.cz
 • GPS 49.3456108N, 17.9830244E

Vaše dotazy

Další služby a možnosti
 • WIFI FREE v celém areálu hotelu
 • Bezhotovostní platby platební kartou
 • Kuchyň zaměřená na zvěřinu
 • Prostory přijatelné pro alergiky
 • Hotelový areál je nekuřácký